SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W LICHENIU STARYM

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W LICHENIU STARYM


SZKOŁA Z KLASĄ

Nasza szkoła uczestniczy w programie „Szkoła z klasą 2.0”. To program dla nauczycieli, którzy uważają, że warto wykorzystać potencjał nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji i którzy chcą uczyć odpowiedzialnego, skutecznego i kreatywnego korzystania z TIK. W programie bierze udział prawie cała szkoła – dyrektor Ewa Szabelska, szkolny koordynator Donata Suszka, nauczyciele: Elwira Dębińska, Edyta Budkiewicz, Krzysztof Zieliński, Przemysław Małolepszy oraz uczniowie.

W ramach programu w szkole realizowany jest szereg działań, o których będziemy na bieżąco informować. Wizytówkę szkoły można zobaczyć klikając w ikonkę logo „Szkoły z klasą 2.0” (po lewej stronie ekranu).

Pierwsze zadania już za nami. Debaty odbyły się we wszystkich klasach I-VI. Ich celem było wypracowanie roboczego kodeksu, według którego będziemy pracować i którego zasad będziemy musieli przestrzegać. Debaty były burzliwe i owocne. Wszystkie wnioski zostały przekazane koordynatorowi programu i będą brane pod uwagę przy opracowywaniu Kodeksu 2.0.

Powstał również Szkolny Blog Uczniowski o nazwie „Info Tiki-SP Licheń” pod adresem: blogiceo.nq.pl/Tiki1/, gdzie uczniowie mają możliwość wpisywania swoich wrażeń z realizacji programu. Zachęcamy do śledzenia bloga i dodawania komentarzy.

                                          Zespół  2.0

 

Zachęcam wszystkich nauczycieli do bardzo ciekawej lektury, która przybliży poruszanie się w arkanach „Szkoły z Klasą 2.0” http://www.ceo.org.pl/pl/cyfrowaszkola/news/samouczki-tik-na-co-dzien

Ewa Szabelska

Debaty klasowe w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0”

123456789101112131415161718192021
zdjęciezdjęcie

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009  CMS   Odwiedzin: 3711

projektowanie stron www